Movement Street Workout Battle Opava

Na sklonku roku jsme přijali zcela novou výzvu. Dostali jsme možnost uspořádat vlastní Street workoutový battle. Battle se měl konat v rámci velké mezinárodní kulturistické akce Grand Prix PEPA, kterou zde v Opavě pořádá fitness PEPA již několik let.

Náš battle měl být zrealizován v prostorách nákupního centra OC Breda & Weinstein. Pouhé tři měsíce na přípravu a tak jsme se rozhodli otestovat své organizační schopnosti. Přípravy byly náročné a nejednou nás napadaly černé myšlenky, zda to budeme schopni zvládnout. Čas se krátil a nevyřešených záležitostí jakoby přibývalo. Nadešel poslední týden před akcí a naše pracovní nasazení se vystupňovalo na minimálních sto padesát procent. Dorazily poháry, ceny a další skvělé dary našich sponzorů (viz konec článku) a my konečně uvěřili, že tu výzvu doopravdy zvládneme dotáhnout do konce.

V Předvečer dne D nám hoši z Workout Clubu přijeli postavit hrazdy. V jedenáct hodin večer bylo konečně vše hotovo, a tak jsme si šli domů alespoň trochu odpočinout a psychicky (někteří i po fyzické stránce) se připravit na náš historicky první Movement Street Workout Freestyle Battle.

V sobotu brzy ráno jsme se všichni sešli v Bredě u hrazd a následovala doslova mravenčí spolupráce. O hodinu a půl později už bylo téměř vše připraveno a první soutěžící začali kroužit okolo registračního stolu. Nakonec dorazili i naši rozhodčí – Adam Raw, Simona Mátéová a Šimon Forrai, a když se dostatečně naplnil počet soutěžících, započalo první kolo freestylu.

Účastníci předváděli pěkné kousky a okolo stojící diváci rozhodně měli co sledovat a obdivovat. V mezi-pauzách přihlížející dostali možnost se zapojit do diváckých soutěží nebo si koupit nějakou drobnost – motivační trička, náramky, placky či pomůcky na cvičení. Soutěžící se mohli občerstvit proteinovými nápoji nebo si zakoupit proteinovou Cvičinku. Když si dostatečně dobili energii, následovala soutěž v muscle-upech, holky se mohly předvést v push-upech. Na place se ukázali také Freerun Prajzská se svým parkourovým uměním. Svůj um předvedli i dvojice Simons couple – Simona Mátéová (mistryně světa ve freestylu) a Šimon Forrai. Poté se soutěžící připravovali na finále.

Freestylisté předváděli neuvěřitelné výkony, finálové battly byly napjaté a soutěžící házeli jeden trik za druhým. Viděli jsme nejrůznější variace frontleverů, backleverů, planchů a stojek, efektní 360ky, přeskoky, toče a mnoho dalšího. Atmosféra byla neuvěřitelná, výkony soutěžících byly motivující a diváci naopak motivovali soutěžící k ještě lepším výkonům. Sama jsem si tentokrát na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je být v tyto momenty na hrazdě a můžu říct, že takové prostředí soutěže dokáže člověka vyburcovat k neuvěřitelným věcem.

Po skončení finálových battlů naše účastníky čekalo překvapení. Měli jsme připravené ještě absolutní finále, ve kterém se utkali vítězové svých kategorií o 3, 2 a 1 tisíc korun. Soutěžící měli velice krátký čas na přípravu, přesto ze sebe vydali to nejlepší. Všichni se s touto výzvou s vervou poprali a každý vytáhl své nejlepší karty. Battle to byl těsný, ovšem podívaná byla velkolepá.

Když už bylo veškeré soutěžení opravdu za námi, my jsme ocenili všechny výherce a udělali společné foto, následovala má asi nejoblíbenější část – „after-competition party“. Ze soutěžících opadá napětí a nervozita, z rozhodčích se stávají vaši přátelé a hrazdy jsou přístupné všem. Zúčastnění se navzájem motivují, předávají si zkušenosti a zkouší některé nové věci.

Jakmile se všichni dostatečně pobavili, získali nové poznatky a nabažili se uvolněné atmosféry, začali se postupně loučit a rozcházeli se zpět do svých měst. Na nás zůstalo uklidit rozprášené magnesium a zbylý nepořádek. Unavení po celém dni, ale plni nových zkušeností, kterých opravdu nebylo málo, jsme se nakonec rozloučili i my.

V neposlední řadě zbývá snad ta nejdůležitější věc. Patřičné díky všem, kteří se podíleli na realizaci Movement Street Workout Battlu. Děkujeme členům našeho týmu, za práci, kterou odvedli – organizace, propagace, fundraising, moderování, příprava, prodej a mnoho dalších dílčích prací. Díky externím pomocníkům, přátelům a rodičům, kteří nám pomáhali s přípravou a prodejem. Děkujeme DJovi, který odvedl neuvěřitelně skvělou práci a bez kterého by akce neměla takovou energii. Velké díky patří našim sponzorům, bez kterých bychom battle vůbec nemohli zrealizovat – zapůjčení hrazd od firmy WORKOUT CLUB, poháry od firmy Sabe, věcné ceny od firem Amix, GymBeam, Thornfit a MANA. Dále firmám IdentCORE, Placky.cz, Vir Wear, Cvičinka, Volf, Granum a restaurace Slezský Grunt, které také přispěly svými dary. Především patří největší dík panu Stanislavu Pešátovi a Fitness PEPA, který nám umožnil battle na své akci zorganizovat a přispěl nám také nemalou peněžní částkou na absolutní finále.

S novou workoutovou výzvou, kterou jsme přijali, jsme se náležitě poprali. Zpočátku pro nás bylo nepředstavitelné, že by se akce mohla doopravdy podařit a nevěřili jsme, že to zvládneme. Ovšem událost proběhla, a ačkoli se našly momenty, které byly více než kritické, všechny nastražené překážky jsme společně překonali a získali jsme do budoucna nespočet opravdu cenných zkušeností. První ročník byl tedy relativně úspěšný. Uvidíme, zda budeme mít možnost jít do něčeho podobného i příští rok a setkáme se na dalším battlu.

Za celý náš tým, Alena Ivanová.

Alena Ivanová

Latest posts by Alena Ivanová (see all)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů