World pull-up day v Opavě

Tušil jsi, že se na začátku září konal celosvětový den shybů? Pokud ne, teď ti to přiblížím. Jedná se o dobročinnou akci, kdy se po celém světě organizují stanoviště, na kterých veřejnost dostane možnost shybovat. Každý shyb se počítá. Výsledky se sečtou a ukáže se, jestli sportovci, podnikatelé, policisté či učitelé, staří nebo mladí, děti, zvířátka, kdokoli překonali rekord počtu shybů z minulých let.

O této možnosti jsme věděli dostatečnou dobu dopředu, ale jak je naším zvykem, nechali jsme organizaci na poslední chvíli. No, snad se jednou poučíme. Naštěstí s improvizací máme dost zkušeností. Brzy kolem 6 ráno jsme umístili naši hrazdu na jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě, s cílem, že tudy určitě projde spoustu lidí, kteří nadšeně na hrazdu skočí a začnou shybovat. Opravdu naivní myšlenka, kdo na to přišel? 🙂 Jen vtipkuji. V ranních hodinách se nikomu moc shybovat nechtělo. Bylo to snad tím, že se mladí vraceli z klubů? Nebo tím, že lidé spěchali do práce?

Naše taktika byla jednoduchá, když nejde hora k Mohamedovi, tak musí Mohamed k hoře. Kolemjdoucí jsme sami oslovovali a jak šel čas, tak počet návštěvníků naší hrazdy stoupal a tím stoupal i počet shybů. Pro ty méně zdatné jsme měli nachystanou odporovou gumu, zkusit si to tedy mohl opravdu každý.

Dlouhé chvíle nám zpříjemnila i městská policie, která v naší přítomnosti strávila celou hodinu a pokládala nám nejrůznější otázky. Jeden z policistů dokonce přiznal, že naši opavskou komunitu docela aktivně sleduje. Trochu je podezřívám, že pouze hledali zpestření na svých standartních pochůzkách. Zaplať pánbůh, pokutu nám nedali. 😀 Než odešli tak zanechali na hrazdě alespoň své otisky prstů. A kolik že shybů u nás bylo celkově vykonáno? 100? 200? 500? Nebo ještě více?

Bylo jich téměř 1000. Tento počet je neočekávaně vysoký. Děkujeme všem kolemjdoucím, policistům i aktivním dětem. Snad se následující září opět potkáme u naší hrazdy a dosáhneme ještě většího počtu shybů.

Autor: Lenka Bubíková
Korekce: Alena Ivanová

Alena Ivanová

Latest posts by Alena Ivanová (see all)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů