fbpx

Sportovní tábor Tošovice 2021

Prázdniny jsou v plném proudu a my se vydáváme na náš pravidelný každoroční sportovní tábor do Tošovic.
Zde nás bude čekat nezapomenutelných 30 dnů zábavy, her a aktivit.

Jdete do toho s námi?

Sportovní tábor Tošovice 2021

Sportovní tábor, jak už název napovídá, je situován do malebných oderských vrchů vesničky Tošovice. Děti se tak p dobu 10 dní mohou těšit na dny nabité nejenom táborovými aktivitami, soutěžemi, ale i pestrou nabídkou sportů.
Ale hezky popořadě.

0. den-Stavění tábora
Jde o den, o kterém nikdo ze zúčastněných nemá ponětí co obnáší. Tedy, až na vedoucí. Ti už stojí nastoupení před skladem a do náklaďáku nakládají stany, matrace, deky, podsady, celty, umývárku a širokou škálu sportovního vybavení a náčiní.
Když máme naloženo, sedáme do aut a vyrážíme směr Tošovice. Zde celý proces musíme absolvovat znovu, ale tentokrát obráceně. Vše vyložit a z hromad desek poskládat stany.
Nad Tošovicemi se pomalinku sklání slunce a my máme postaveno. Nachystáme spaní a uleháme s myšlenkou, kolik věcí je ještě třeba připravit, než přijedou děti.

1.den-Den příjezdu
Před příjezdem dětí, ladíme poslední detaily. Chystáme nástěnku, označujeme koše a toalety, montujeme boudu.
Na hodinách odbíjí 14 hodina a my žhavíme své počítače, tiskárny a teploměry, abychom mohli začít vítat první účastníky.
Ti se nejdříve nechají změřit a pak už si je přebírá vedoucí, který s nimi řeší ubytování ve stanech.
Když jsou všichni ubytovaní, přesouváme se na hřiště, kde se seznámíme nejenom s pravidly tábora, ale seznámíme se navzájem.
Po seznamovacím kroužku vyrážíme na večeři a po ní na prohlídku areálu. Po prohlídce děti čekají testy, které prověří nejenom jejich fyzické, ale i intelektové dovednosti.
Na obloze vylézají první hvězdy a to je signálem, že už začíná noční klid.
Tato noc bude dlouhá, neboť děti jsou plné dojmů a budou si povídat minimálně do půlnoci. Oto horší bude ranní vstávání. Budíček je v 7.

2.-9. den-Táborové aktivity
V těchto dnech už program jede naplno. Děti jsou rozděleny do družstev, vymýšlejí si název týmu a pokřik. Následně se mohou těšit na pestré tematické dny.
Střelecký den-Den kdy probíhá nácvik střelby z luku, vzduchovky, laserové pušky, lacross hole, floorball střelba na bránu nebo hod frisbee.
Branný den– Běžecký závod jednotlivců i týmů, kteří na vytyčeném okruhu musí plnit střelecké aktivity. Když svůj pokus zkazí, obíhají mety.
Vodní den– Štafetové soutěže, kdy děti různě přebíhají vodu, přenášejí předměty, loví předměty ve vodě a jako bonus se pustí vodní skluzavka.
Pískový den– Den, kdy se hrají soutěže na písku, staví se sochy, hrají se mravenci nebo se hrají plážové míčové hry.
Lesní den-Když je škaredé počasí, vypravíme se do lesa, kde na děti čeká šifra, pašeráci, boj o vlajku, číselné bomby a mnoho dalších.
Den v táboře– Je den, kdy hrajeme nejrůznější soutěživé hry, hledáme ztracené věci, máme hru Business.
Den na hřišti-Hrajeme nejrůznější hry. Přes ty klasické jako jsou fotbal, basket, volejbal, házená, tak po ty méně tradiční jako Bramball, Lacross, Frisball nebo Hunger Games.
Celodenní výlet do Oder-Celodenní výlet do Oder je klasika. Je to jediný den, kdy si nejenom děti mohou utratit kapesné, které dostali od rodičů, ale i nakoupit si zásoby v obchodě na zbytek tábora.

V průběhu celého tábora mají děti možnost plnit nejrůznější Bobříky:

  • Síly
  • Bosá noha
  • Odvahy
  • Hladu
  • Mistr Zenu

10. den- Den odjezdu
Pro všechny asi nejvíce emotivní den. Vyrábíme si pamětní trička, navzájem si je podepisujeme, vyhlašujeme výsledky soutěží a výherce tábora, shrneme celých 10 dní a jdeme udělat společné foto. Se 14 hodinou začínají najíždět rodiče, děti brečí, že rodiče už konečně přijeli nebo že nechtějí odjet, rodiče zase nepoznávají své děti a prohlašují, že jim za těch 10 dni zhubly. Emoce výří a my jsme rádi, že jsme zase uspořádali parádní tábor.

Jestli i ty bys chtěl zažít tuto atmosféru, přihlas se ZDE a ujišťujeme tě, že lepší tábor nezažiješ.

Váš Fenix

Sportovní tábor Tošovice 2021
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.